Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Nötter, frön & torkad frukt: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Cashewnötter55318.243.830.2
Chiafrön486173142
Fänkålsfrön34515.814.952.3
Hasselnötter6281560.816.7
Jordnötter56725.849.216.1
Kanderad frukt3220.60.280
Kastanjer2132.22.245
Katrinplommon2402.20.463
Kokosflingor6606.964.523.7
Kokosgrädde3303.634.66.7
Kokosnöt3543.333.515.2
Linfrön53418.342.228.9
Macadamianötter71887614
Mandel57621.249.421.7
Mandelspån57521.249.421.7
Müsli3798.77.767.5
Paranötter659146612
Pekannötter6919.27213.9
Pinjenötter67313.768.413.1
Pistaschmandlar55620.644.428
Pumpafrön446191916
Rostade kastanjer2453.22.253.3
Russin2993.10.579.2
Sesamfrön57317.749.723.5
Solrosfrön58420.751.520
Torkad frukt3002.50.675
Torkad mango3192.50.879
Torkade aprikoser2413.40.562.6
Torkade tranbär3250.31.583
Vallmofrön5251841.628.1
Valnöt65415.265.213.7

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier