Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Grönsaker: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Aubergine2410.25.7
Blomkål251.90.34.9
Bondbönor887.10.516.4
Broccoli342.80.46.6
Brysselkål433.40.38.9
Chilipeppar4020.49.5
Edamame12111.95.28.9
Fänkål311.20.27.3
Färsk vitlök1496.40.533.1
Grön rättika321.20.16.7
Grön sparris202.20.23.9
Gul lök401.10.19.3
Gurka120.60.12.5
Haricots verts3120.17.1
Jordärtskocka7320.117.4
Kidneybönor1007.70.516.2
Koreansk morotssallad1121.37.69.2
Körsbärstomater180.90.23.9
Linser11690.420.1
Ljus squash171.20.23.1
Majs863.21.219
Minimorötter410.90.29.6
Morot410.90.29.6
Orange tomater200.90.24.2
Palsternacka751.20.317.9
Paprika2710.36
Piquillopaprika311.30.16.2
Potatis7720.117.5
Pumpa2610.16.5
Pumpapuré2610.16.5
Purjolök611.50.314.2
Rotselleri421.50.39.2
Rova280.90.16.3
Rädisor160.70.13.4
Rättika (daikon)180.60.14.1
Röda tomater190.90.24.2
Rödbeta431.60.29.6
Rödkål311.40.27.4
Rödlök421.20.110.1
Salladskål161.20.22.3
Savojkål281.60.16.1
Schalottenlök722.50.116.8
Sockerärter422.80.27.1
Spetspaprika2710.36
Surkål1910.14.3
Sötpotatis861.60.120.1
Vit sparris202.20.23.9
Vita bönor1026.60.519.2
Vitkål251.30.15.4
Zucchini171.20.33.1

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier