Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Kryddor: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Adjika1092417
Agar-agar3350080
Cayennepeppar282121456
Chmeli-suneli2879.58.255
Citronsyra3000.9
Curry325141458
Florsocker3890099.8
Färsk ingefära801.80.817.8
Garam masala31410.213.644.6
Gelatin33585.600
Gurkmeja3129.73.367.1
Havssalt0000
Hel peppar25510.43.364.8
Italienska örter25110.46.559.8
Kanelstång2473.91.280.6
Kokossocker3820.10.492.1
Korianderfrön29812.417.854.5
Kryddnejlika27461366
Kummin37517.822.344.2
Lagerblad3137.68.475
Malen ingefära33594.271
Malen kanel2473.91.280.6
Malen kardemumma31110.86.768.5
Muskotnöt5255.836.349.3
Paprikapulver28214.112.954
Provençalska örter27276.560
Rosépeppar28010.43.364.8
Rörsocker3770098.1
Salt0000
Senap1625.71112
Stevia0000.1
Stjärnanis337181650
Strösocker3870099.8
Sumak29611464
Svartpeppar, malen25110.43.364.8
Torkad basilika25122441
Torkad chili282121456
Torkad dragon295237.250
Torkad oregano3061110.368.9
Torkad rosmarin3314.915.264.1
Torkad timjan2769.17.463.9
Torkad vitlök33116.60.772.7
Vaniljextrakt2880.1012.7
Vaniljsocker3940098
Vaniljstänger2880.1012.7
Vanillin2880.1012.7
Vitpeppar, malen29610.42.168
Xantangummi2000077

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier