Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Mejeri & ägg: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Chokladglass2183.811.325
Filmjölk602.93.23.8
Glass2073.61123
Grädde 10 %1192.1103.7
Grädde 15 %1622.3153.8
Grädde 20 %2062.5204
Grädde 33 %3312333.1
Grädde 35,1 %3442.135.13
Grädde 38 %3732382.7
Gräddfil2062.8203.2
Hönsägg15712.711.50.7
Kefir592.93.24
Kokt kondenserad mjölk3246.78.755
Kondenserad mjölk3217.28.555
Kvarg15516.792
Laktosfritt smör7480.682.51.3
Mager kvarg98111.53.4
Margarin7170.2810.7
Matsoni6033.24.1
Mjölk643.23.64.7
Mjölkpulver4962626.538
Naturell yoghurt684.33.34.7
Saltat smör7170.9811.7
Smör7480.682.51.3
Vaktelägg16811.913.10.6

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier