Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Ostar: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Brynza (saltlakeost)25917.6210
Cheddar38024310
Choklad- och hasselnötsricotta2486.517.616
Chokladmascarpone3643.628.623.2
Chokladricotta2538.114.522.8
Dor Blue blåmögelost35421302
Feta26414214
Färskost260625.22.4
Färskost av getmjölk2605.925.22.4
Gorgonzola33019260
Gruyère41330320.4
Halloumi26018.920.50
Halvhård ost36423300
Kokosricotta1635.19.813.9
Kvargost2058.1182.7
Kvargost med gurka2286.421.23
Kvargost med tomat2286.521.23
Kvargost med örter2286.521.23.1
Laktosfri färskost258625.22
Laktosfri minimozzarella2241516.93
Laktosfri mozzarella2241516.93
Laktosfri suluguni27921.921.20
Mascarpone3604.5356.7
Minimozzarella2241516.93
Mozzarella klassisk2241516.93
Mozzarellastavar29721.322.33
Mozzarellatärningar28820.521.63
Parmesan39236263
Pecorino41926330
Pizzamozzarella29721.322.33
Ricotta1417.411.32.5
Ricotta mango-passionsfrukt1454.88.612.1
Robiola2517.823.42.4
Scamorza33425261
Smältost30021233
Suluguni27921.921.20
Suluguni-stavar27921.921.20
Taleggio31519261
Tjetuk24919.419.10
Vaniljricotta2117.310.921.1

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier