Diet Calorie AIDiet Calorie AI

Bröd, bakverk & mjöl: kaloritabell

kcalProtein, gFett, gKolhydrater, g
Baguette2708156
Bakpulver0000
Bikarbonat0000
Borodinskijbröd24081.544
Bovetemjöl34313371
Ciabatta3209161
Croissant40672250
Durumvetegryn36010173
Filodeg30061145
Flerkornsbröd2508345
Focaccia2708841
Formbröd2658348
Fullkornsbulle2709445
Gnocchi29041.563
Grissini4009867
Grått bröd2409246
Hamburgerbröd29083.548
Jästfritt bröd2609248
Kli bulle2709345
Kokosmjöl400201360
Krutonger400101066
Kryddbröd26582.549
Lasagneplattor350101.570
Lavash2958450
Majsbröd27082.548
Majsmjöl36581.573
Mördeg45042460
Mördegskakor50052570
Mörkt rågbröd25091.548
Nötmjöl500203620
Pitabröd27071.555
Pizzabotten2809350
Polenta3708180
Rismjöl3666.7180
Rågmjöl33591.570
Rån40061866
Skorpor4009575
Smördeg utan jäst4343.22450
Sockerkaksbotten33051055
Stenugnsbröd2708150
Ströbröd3979.48.171
Stärkelse3500087
Söt jäsdeg41052060
Tartletter47063045
Tempuramix33071542
Torrjäst32540436
Tortilla3208850
Vetebulle29083.548
Vetekli24716463
Vetemjöl36410.3176.3
Vitt bröd2658149
Wienerbrödsdeg42042450
Wontondeg2507245

per 100 g

Räkna kalorier från foto

Fota tallriken: Diet Calorie AI känner igen rätten, uppskattar portion, kalorier och makros och loggar den i dagboken. Gratis, utan registrering.

Ladda ned på Google Play

Alla kategorier